PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 312
ocen
7,8 10 1 424312
8,6 50
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Kurde, mając w pamięci czytaną dawno temu książkę (w życiu nie miałem czegoś takiego, że byłem naprawdę przerażony CZYTAJĄC książkę - coś, co można zamknąć i odłożyć), muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany.
Film zły na pewno nie jest, pewnie jeśli ktoś oglądał a nie czytał wcześniej pierwowzoru, musiał być przerażony... ale porównując wrażenie, jakie zrobił na mnie film z wrażeniem jakie wywarła książka - zaledwie 7/10 - ze względu na grę małego i Jacka.
Shelley momentami była bardziej komiczna niż przejmująca :D

ocenił(a) film na 4
damazygandurski

Książka bez porównania lepsza... po jej przeczytaniu (gdzie też miejscami się bałem xD) spodziewałem się czegoś równie dobrego po filmie... niestety bardzo się zawiodłem...

damazygandurski

Miałam dokładnie takie same odczucia CZYTAJĄC ksiażkę. Jednak wolę wyobraźnię własną od ekranizacji ;p

ocenił(a) film na 10
designed_by_JimmyChoo

A kto nie woli.

Kamileki

nie wiem, po prostu bawią mnie te wybujałe opinie niektóre :)

ocenił(a) film na 10
designed_by_JimmyChoo

Mnie bawią porównania do książki.

damazygandurski

Mialam to samo. Bałam sie jej czytać nocą ;)

ocenił(a) film na 10
damazygandurski

czytałam Lśnienie ale książka mnie mocno znudziła, film od niej odbiega ale jest ciekawy i trzyma w napięciu. książka mnie nudziła niemilosiernie, zamiast horroru czy jakiegoś napięcia to masa psychologii- relacje Wendy z matką, relacje Jacka z ojcem, problemy Jacka w poprzedniej pracy jak pobicie ucznia, które w ogóle nie mają wpływu na fabułę ( co to ma wspólnego z duchami z hotelu? wystarczyłaby krótka informacja że stracił pracę i musi szukać nowej a tu cała historia doklejona do jego zwolnienia ze szkoły) nic nie wnoszą do akcji, tworzą jedynie dłuzyzny. co to ma wspólnego z horrorem czy grozą nawiedzonego miejsca. albo opis jak Jack poszedł kupić batonik, na poczatku książki, rozwleczony retrospekcjami z jego życia na 3 strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones