PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 101
ocen
7,8 10 1 424101
8,5 48
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Wendy

ocenił(a) film na 7

Moze tak mialo byc, moze tak wyszlo....ale dawno zadna postac nie irytowala mnie tak jak Wendy. Ktos ma
podobne odczucia?

milanista91

Moim zdaniem ta rola była dokładnie taka jaka miała być, miała być irytująca.

ocenił(a) film na 9
milanista91

Wendy była w sam raz jak na swą rolę:-)

milanista91

Mysle ze kazdy ma takie odczucia! Kazdy modlil sie o jej smierc. Gdybym miala taka zone to tez by mi odbilo. Glupia, brzydka, irytujaca.

milanista91

Właśnie oglądam Lśnienie i muszę przyznać, że celowo czy nie, Shelley przekonująco zagrała Wendy. Tak nieogarniętą, że aż wkurzającą. Jeden przykład: zamiast uciekać jak najszybciej z hotelu ona zostaje, wraca do ich pokoju i zasypia w ich łóżku.

ocenił(a) film na 6
martusia_468

Ale gdzie miała uciekać, skoro śniegołaz był uszkodzony, a oni byli odizolowani od cywilizacji?

Kambi45

Np. do innego pokoju.
Uciekając przed oprawcą wróciła do ich wspólnego pokoju. W dużym hotelu, z wieloma innymi, "wolnymi" pomieszczeniami.

martusia_468

Jedno mnie zastanawia i nie daje spokoju, Ci wszyscy ludzie to były zjawy, w tym ten kelner, który zamordował żonę i te 2 córki, jakim cudem więc skoro nie żył - wypuścił Jacka? Jak on się stamtąd w ogóle wydostał?

Montslaveden

Musiałabym obejrzeć tę scenę jeszcze raz bo jakoś to sobie wytłumaczyłam oglądając.

ocenił(a) film na 8
Montslaveden

SPOILER
Przy całej genialności kubrickowskiego Lśnienia, jednym z większych niewypałów jest brutalne uproszczenie fabuły względem książkowego oryginału. "Trochę tego, trochę tamtego, trochę czegoś nowego", przez co widz musi się często domyślać. W książce bardzo istotna jest relacja Jacka z hotelem, który "żyje" i mozolnie, bardzo długo wypracowuje szaleństwo dozorcy, często przenikając ze świata zwidów i marów do namacalnej rzeczywistości. Stąd też postaci, które widzi Jack, mogą po czasie, gdy hotel zyska na sile, dotknąć i skrzywdzić rodzinę Torrance'ów. W filmie zaś Jack jest, w moim odczuciu, dupkiem i bucem, który świruje, bo taka jest jego natura, bez głębszej, tudzież "paranormalnej" motywacji.

ocenił(a) film na 3
Archespor

Nie czytałam książki, więc dokładnie tak to odebrałam.

ocenił(a) film na 8
milanista91

W książce też wkurza xd

milanista91

Oj bracie .... niedawno za sprawą filmu "Doktor sen" odświerzyłem sobie "Lśnienie". Niestety cały film drażniła mnie beznadziejna, sztuczna i całkowicie drewniana gra aktorska postaci Wendy. To jakaś pomyłka ! Nicolson - bomowo zagrał !

ocenił(a) film na 10
milanista91

Nie.
To kochana osoba. Bezbronna, krucha, troskliwa, bezinteresowna, kochająca i wrażliwa. No i cierpliwa - Jack Torrance wysyła od początku bardzo złe sygnały, jest humorzasty, złośliwy, leniwy i życiowo niezaradny, to ona pilnuje kotłów, pieców, ogrzewania, utrzymuje kontakt ze stacją straży leśnej, no i dba o dziecko.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Bo kobiety z natury są silniejsze psychicznie.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Co nie oznacza, że wszyscy mężczyźni są słabsi i gorsi od kobiet, który dziwnie jakoś gloryfikujesz. Powiało feminizmem, no ale żeby u faceta to już nieładnie.

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

Trudno, co robić.
https://www.youtube.com/watch?v=Z0eflYLkI4A

ocenił(a) film na 10
milanista91

Dla mnie farsą są nominacje w kategorii "najgorsza aktorka " i "najgorszy reżyser "

milanista91

Przecież to jest celowa zabawa z widzem, żeby zaczął kibicować Jackowi i żeby Jack tę irytującą żonę wreszcie zarżnął. A to przecież on jest negatywną postacią

ocenił(a) film na 6
milanista91

Absolutnie się zgadzam, też bym próbowała zadźgać ją siekierą :-P

ocenił(a) film na 7
milanista91

Kubrick niby taki perfekcjonista a przeszło u niego coś takiego. Powinien ją wywalić po pierwszym dniu zdjęciowym.
Wendy to najbardziej irytująca postać nie tylko w horrorze ale i w całej kinematografii

ocenił(a) film na 8
milanista91

Aktorka została doprowadzona do takiego stanu celowo przez Kubricka, podobnie Nicholson.

ocenił(a) film na 7
milanista91

No nie wiem mnie żadna postać nie irytowała tak bardzo jak Jack

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones