PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87997}

Moje Cross Creek

Cross Creek
6,2 72
oceny
6,2 10 1 72
Moje Cross Creek
powrót do forum filmu Moje Cross Creek

Marjorie, pisarka szukająca natchnienia, nabywa nieruchomość w malowniczym miejscu zwanym Cross Creek. Kobiecie przyzwyczajonej do miejskiego życia, z początku niełatwo jest się przyzwyczaić do prowincjonalnych niewygód, jednak Marjorie szybko odkrywa, że Cross Creek jest jej miejscem na ziemi.
Nowi przyjaciele, uprawianie ziemi i życie w zgodzie z rytmem natury powodują, że kobieta zaczyna inaczej postrzegać wiele aspektów życia. Początkowa blokada twórcza zostaje z czasem przełamana, i stopniowo pisarka odktywa, że to własnie dzięki magicznemu Cross Creek uda jej się napisać swoje najbardziej wartościowe powieści.
Od stronu faktograficznej film zapewnę jest dość kaleki, ale mi osobiście nie zakłóciło to jego odbioru. Przede wszystkim urzeka tutaj sceneria - samo jej podziwianie jest niezwykle kojące i działa jak wyciąg ze świetlika na gałki oczne. Ogółem cały film jest bardzo subtelny, nieśpieszny, idealny jeśli chcieć się trochę wyciszyć i ponieść refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones